Hatco GRSDH-36D Warm Red Glo-Ray 36" Horizontal Double Shelf Merchandiser - 120/208V
Item number  413gsdh36drjMFR number  GRSDH-36D-120/208-RED
  • Includes 14 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 2340W
  • 120/208V
UPC Code:400011489632
Works With
Hatco GRSDH-36D-120/208-RED Specs
Shipping Weight
112 lb.
Width
36 Inches
Height
25 5/16 Inches
Hertz
60 Hz
Voltage
120/208 Volts
Wattage
2,340 Watts
Color
Red
Number of Shelves
2 Shelves
Plug Type
NEMA L14-20P
Merchandisers
Hatco GRSDH-36D-120/208-RED Details
The Hatco GRSDH-36D Glo-Ray merchandiser stands on 4 legs.
Overall Dimensions:
Left to Right: 36"