Hatco GRSDH-24 White Granite Glo-Ray 24" Horizontal Single Shelf Merchandiser - 120V
Item number  413grsdh24wMFR number  GRSDH-24-WHITE
  • Includes 5 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 120V; 830W
UPC Code:400011488147
Works With
Hatco GRSDH-24-WHITE Specs
Shipping Weight
51 lb.
Width
24 Inches
Height
12 Inches
Hertz
60 Hz
Voltage
120 Volts
Wattage
830 Watts
Color
White
Number of Shelves
1 Shelf
Plug Type
NEMA 5-15P
Merchandisers
Hatco GRSDH-24-WHITE Details
The Hatco GRSDH-24 Glo-Ray merchandiser stands on 4 legs and requires a 120V electrical connection for operation.
Overall Dimensions:
Left to Right: 24"
Front to Back: 19 1/2"
Height (with legs): 12"