Advance Tabco PRSCO-19-36 Prestige Series Open Base Stainless Steel Drainboard Cabinet - 36" x 25"
Item number  109prsco1936MFR number  PRSCO-19-36
  • Open base for easy access
  • 1" IPS drain
  • Removable perforated drainboard
  • 7" backsplash
  • 18 gauge stainless steel legs with adjustable bullet feet
UPC Code:400011845551
Works With
Advance Tabco PRSCO-19-36 Specs
Shipping Weight
75 lb.
Base Style
Open
Premium
Advance Tabco PRSCO-19-36 Details
This Advance Tabco PRSCO-19-36 Prestige series open stainless steel drainboard cabinet is part of a complete lineup of upscale underbar equipment. Items found within the Prestige series of underbar equipment line up perfectly with each other, creating a uniform look across any bar. In addition to a number of eye-catching features, this item boasts an extended 7" backsplash, a removable perforated drainboard, and a 1" IPS drain to create a truly one-of-a-kind unit.
Overall Dimensions:
Length: 36"
Width: 25"
Height: 36"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7"