Hatco GR3SDH-33D Glo-Ray 33" Horizontal Double Shelf Heated Glass Merchandising Warmer - 2210W
Item number  413gr3sdh33dMFR number  GR3SDH-33D
Product Overview
  • Two horizontal shelves
  • Adjustable 2 1/2" legs
UPC Code:400011466565
Works With
Hatco GR3SDH-33D Specs
Shipping Weight
166 lb.
Width
33 3/16 Inches
Hertz
60 Hz
Wattage
2,210 Watts
Color
Black
Features
Made in America
Number of Shelves
2 Shelves
Merchandisers
Hatco GR3SDH-33D Details
Show off your most popular hot impulse buys in your self-serve areas with the Hatco GR3SDH-33D Glo-Ray 33" horizontal double shelf heated glass merchandising warmer! This two-shelf warmer features 2210 watts of heating power to ensure everything from pre-packed meals to burgers stays hot and fresh for your hungry customers.