Hatco GR3SDH-27D Glo-Ray 27" Horizontal Double Shelf Heated Glass Merchandising Warmer - 1790W
Item number  413gr3sdh27dMFR number  GR3SDH-27D
Product Overview
  • Two horizontal shelves
  • Adjustable 2 1/2" legs
UPC Code:400011466558
Works With
Hatco GR3SDH-27D Specs
Shipping Weight
90 lb.
Width
27 3/16 Inches
Hertz
60 Hz
Wattage
1,790 Watts
Color
Black
Features
Made in America
Number of Shelves
2 Shelves
Merchandisers
Hatco GR3SDH-27D Details
Show off your most popular hot impulse buys in your self-serve areas with the Hatco GR3SDH-27D Glo-Ray 27" horizontal double shelf heated glass merchandising warmer! This two-shelf warmer features 1790 watts of heating power to ensure everything from pre-packed meals to burgers stays hot and fresh for your hungry customers.