Hatco GR3SDH-27 White Granite Glo-Ray 27" Horizontal Single Shelf Heated Glass Merchandising Warmer - 120V
Item number  413gr3sdh27wMFR number  GR3SDH-27-WHITE
Product Overview
  • One horizontal shelf
  • Adjustable 2 1/2" legs
  • 120V; 1008W
UPC Code:400011511104
Works With
Hatco GR3SDH-27-WHITE Specs
Shipping Weight
50 lb.
Width
27 3/16 Inches
Hertz
60 Hz
Wattage
1,008 Watts
Color
White
Features
Heated Shelves Made in America
Number of Shelves
1 Shelf
Merchandisers
Hatco GR3SDH-27-WHITE Details
Show off your most popular impulse buys and keep delicious wrapped food warm with the Hatco GR3SDH-27 white granite Glo-Ray 27" horizontal single shelf heated glass merchandising warmer! Perfect for hamburgers, breakfast sandwiches, pizza, and other warm to-go items, this merchandiser easily showcases products while holding them at ideal temperatures.