Eagle Group 24120SADJUS-18/3 Adjustable Stainless Steel Work Table Undershelf for 24" x 120" Tables
Item number  57524120sad3MFR number  24120SADJUS-18/3
Usually Ships in 2 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Adjustable for added versatility
  • Ideal for creating additional storage space beneath a worktop
  • Made of corrosion resistant stainless steel
UPC Code:400011759971
Eagle Group 24120SADJUS-18/3 Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
63 lb.
Length
116 1/4 Inches
Width
20 Inches
Adjustable Height
Adjustable
Compatible Table Size
24" x 120"
Features
Made in America
Gauge
18 Gauge
Material
Stainless Steel
Type
Undershelves
Eagle Group 24120SADJUS-18/3 Details
Replace an existing undershelf or add a new one to your Eagle Group 24" x 120" work table with a uni-lok hat channel frame with this 24120SADJUS-18/3 adjustable undershelf! Made of durable 18/3 stainless steel, this undershelf is a great way to boost the storage space under your table so that you have even more room to store shorter, smaller items like scales, ingredient bins, small food prep equipment, and more. It is adjustable for maximum convenience and versatility.
Overall Dimensions:
Length: 116 1/4"
Width: 20"