Parts & Manuals for Cooking Performance Group S60-GS24-L Liquid Propane 6 Burner 60" Range with 24" Griddle/Broiler and 2 Standard Ovens - 276,000 BTU
Back to Product Page
351128051027 Long Burner Assembly
Item number351128051027
351128051028 Burner Assembly
Item number351128051028
351228046016 Long Pilot Pipe Assembly
351228051012 Crumb Tray
351228058007 Crumb Tray
351302050051 Pilot Gas Valve
351302070144 Door Handle
351302090149 6" Adjustable Stainless Steel Leg
Rated 5 out of 5 stars
351302090156 4 3/4" Plate Caster
351302110503 Oven Rack - 26" x 24 1/2"
351302110504 Rack Holder
Cooking Performance Group 351302140072 6 mm Ferrule
selecting other will provide a text input
351302140075 Gas Hose Clamp
351302140137 Orifice Elbow
351302140139 Fastening Nut
351302140195 Brass Thermocouple Fitting
351302150132 Orifice (No Hole)
#50 Burner Orifice
#51 Burner Orifice
Cooking Performance Group 351302150195 #59 Salamander Orifice
351302150246 Liquid Propane Oven Pilot
351302170058 Thermocouple
Rated 2.6 out of 5 stars
351302190428 Right Door Hinge
351302190429 Seat Door Hinge
351302190430 Left Door Hinge
351302220027 Pilot Valve
351302220028 Regulating Valve
351302220064 Oven Gas Valve
Rated 5 out of 5 stars
351302220135 Pilot Valve
12 1/4" x 27" x 4" Add-On 2 Burner Charbroiler
Rated 1 out of 5 stars
Item number177aobt1227
24" x 27" x 4" Add-On 4 Burner Charbroiler
Rated 1 out of 5 stars
Item number177aobt2427
24" x 27" x 4" Add-On 4 Burner Griddle / Broiler Top
Rated 1.5 out of 5 stars
Item number177aogb2427
12 1/4" x 27" x 4" Add-On 2 Burner Griddle Top
Rated 3.9 out of 5 stars
Item number177aogt1227
24" x 27" x 4" Add-On 4 Burner Griddle Top
Rated 3.9 out of 5 stars
Item number177aogt2427
35 7/8" x 27" x 4" Add-On 6 Burner Griddle Top
Vigor 11" x 23" Portable Steel Griddle
Rated 4.5 out of 5 stars
Item number247pg1022fh
Vigor 14" x 23" Portable Steel Griddle with Fold-Down Handles
Rated 4.5 out of 5 stars
Item number247pg1423
Vigor 23" x 23" Portable Steel Griddle
Item number247pg2222fh
Vigor 23" x 23" Portable Steel Griddle with Fold-Down Handles
Item number247pg2323
Cooking Performance Group 35115013263 #63 Liquid Propane High Elevation Orifice for S60-GS24-L
Cooking Performance Group 35115013265 #65 High Elevation Orifice
#54 Griddle Orifice
6SetCooking Performance Group 351CASTER6 4 3/4" Range Plate Casters - 6/Set
Item number351caster6
Free Shipping
2 Power TypesCooking Performance Group S-36-SB-L 36" Liquid Propane Infrared Salamander Broiler with 60" Heat Shield and Mounting Brackets - 36,000 BTU