Item number  850wtr10cpreMFR number  WTR-10CPREC
Customers Also Viewed
Acopa 10 inch x 5 1/2 inch Bright White Rectangular Porcelain Platter - 24/Case
Acopa 10" x 5 1/2" Bright White Rectangular Porcelain Platter - 24/Case
Add to Cart
Usually Ships in 2-3 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Ideal for serving appetizers and desserts
  • Adds an upscale element to table settings
  • Classic, white coloring
  • Elegant, porcelain construction
  • Oven safe up to 500 degrees Fahrenheit
  • Great addition to catered events, banquets, and restaurants
UPC Code:400011556020
Other Products from this Line
10 Strawberry Street WTR-10CPREC Specs
Quantity
24/Case
Shipping Weight
13.4 lb.
Length
10 1/8 Inches
Width
4 1/2 Inches
Color
White
Edge Style
Coupe
Features
Dishwasher Safe Microwavable Oven Safe
Material
Porcelain
Product Line
10 Strawberry Street Whittier
Shape
Rectangle
Type
Platters
10 Strawberry Street WTR-10CPREC Details
Overall Dimensions:
Length: 10 1/8"
Width: 4 1/2"
Height: 1"