Turbo Air TST-60SD-24-N 60" 2 Door Mega Top Refrigerated Sandwich Prep Table
Item number  902tst6024nMFR number  TST-60SD-24-N
Usually Ships in 4-5 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Self-cleaning condenser system helps prevent service calls
  • Holds (24) 1/6 size pans up to 4" deep (included)
  • 9 1/2" deep, 1/2" thick polyethylene cutting board
  • Stainless steel shelving allows for easy organization
  • Ergonomically designed doors
  • Foamed-in-place polyurethane insulation
  • 4" swivel casters provide easy mobility
  • Environmentally-safe R290 refrigerant
UPC Code:400010919444
Other Products from this Line
For the freshest salads and sandwiches, choose this Turbo Air TST-60SD-24 60" 2 door mega top refrigerated sandwich prep table
  • ETL, US & Canada
    ETL, US & Canada
  • NSF Certified
    NSF Certified
    This item is certified by NSF to applicable standards.
  • 5-15P
    5-15P
    This unit comes with a NEMA 5-15P plug.
Stainless Steel Construction
Large Work Space
Equipped with a 9 1/2" wide cutting board and 2 stainless steel shelves, this prep table provides ample work space and storage. This unit also comes with 24 standard 4" deep (1/6 size) condiment food pans for the top section to keep your ingredients organized and easily accessible.
Self-Cleaning Condensor
Condiment Food Pans
This unit also comes with 16 standard 4" deep (1/6 size) condiment food pans for the top section to keep your ingredients organized and easily accessible.
Casters
Questions & Answers
Looking For Specific Info? Get quick answers to product questions with our AI-powered search.
Frequently Asked Questions From Customers
Does free shipping apply to this Turbo Air item if I am shipping it to a residential address?
Counter Height: Work surface is more than 34" high; standard-height unit.
ADA Height: Work surface height is 34" or less; complies with ADA regulations.
Low Profile: Work surface height is less than 32"; designed to fit under most ADA-height counters.