Hatco HXMH-60 White Granite LED 60" Horizontal Single Shelf Merchandiser - 120V
Item number  413hxmh60wMFR number  HXMH-60-WHITE
Product Overview
  • Six LED bulbs for superior product illumination
  • Thermostatically controlled base extends holding times
  • Includes 12 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 120V; 2100W
UPC Code:400011504465
Hatco HXMH-60-WHITE Specs
Shipping Weight
200 lb.
Width
63 15/16 Inches
Depth
28 9/16 Inches
Height
Hertz
60 Hz
Wattage
2,100 Watts
Color
White
Plug Type
NEMA 5-30P
Shelf Style
Horizontal
Merchandisers
Hatco HXMH-60-WHITE Details
Showcase delicious wrapped food like breakfast sandwiches, hamburgers, pizza, nachos, and more with the Hatco HXMH-60 heated 60" horizontal single shelf LED merchandiser in white granite! This sleek unit boasts LED lighting for superior product illumination and display on each shelf, and customers are able to easily serve themselves thanks to the open front.
The Hatco HXMH-60 LED merchandiser requires a 120V electrical connection for operation.