Hatco GRSDS-36T Warm Red Glo-Ray 36" Slanted Triple Shelf Merchandiser - 120/208V
Item number  413gsds36trjMFR number  GRSDS-36T120/208-RED
  • Includes 21 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 2685W
  • 120/208V
UPC Code:400011492861
Works With
Hatco GRSDS-36T120/208-RED Specs
Shipping Weight
225 lb.
Width
36 Inches
Depth
24 5/16 Inches
Height
43 7/8 Inches
Hertz
60 Hz
Voltage
120/208 Volts
Wattage
2,685 Watts
Color
Red
Features
Heated Shelves
Number of Shelves
3 Shelves
Plug Type
NEMA L14-20P
Shelf Style
Slanted
Merchandisers
Hatco GRSDS-36T120/208-RED Details
Showcase delicious wrapped food like breakfast sandwiches, hamburgers, pizza, nachos, and more with the Hatco GRSDS-36T warm red Glo-Ray 36" slanted triple shelf merchandiser. The unit's sleek aluminum and tempered glass construction makes a great focal point on any countertop to encourage impulse and point of purchase sales, and customers are able to easily serve themselves thanks to the open front.
The Hatco GRSDS-36T Glo-Ray merchandiser stands on 4" legs.
Overall Dimensions:
Left to Right: 36"