Hatco GRSDS-24T Antique Copper Glo-Ray 24" Slanted Triple Shelf Merchandiser - 120V
Item number  413grsds24tcMFR number  GRSDS-24T-COPPER
  • Includes 15 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 120V; 2015W
UPC Code:400011492236
Works With
Hatco GRSDS-24T-COPPER Specs
Shipping Weight
183 lb.
Width
24 Inches
Depth
24 5/16 Inches
Height
43 7/8 Inches
Hertz
60 Hz
Voltage
120 Volts
Wattage
2,015 Watts
Color
Copper
Features
Heated Shelves Made in America
Number of Shelves
3 Shelves
Plug Type
NEMA 5-20P
Shelf Style
Slanted
Merchandisers
Hatco GRSDS-24T-COPPER Details
Showcase delicious wrapped food like breakfast sandwiches, hamburgers, pizza, nachos, and more with the Hatco GRSDS-24T antique copper Glo-Ray 24" slanted triple shelf merchandiser. The unit's sleek aluminum and tempered glass construction makes a great focal point on any countertop to encourage impulse and point of purchase sales, and customers are able to easily serve themselves thanks to the open front.
The Hatco GRSDS-24T Glo-Ray merchandiser stands on 4" legs and requires a 120V electrical connection for operation.
Overall Dimensions:
Left to Right: 24"