Hatco GR3SDS-39 White Granite Glo-Ray 39" Slanted Single Shelf Heated Glass Merchandising Warmer - 120V
Item number  413gr3sds39wMFR number  GR3SDS-39-WHITE
Product Overview
  • One slanted shelf
  • Adjustable 2 1/2" legs
  • 120V; 1493W
UPC Code:400011511647
Works With
Hatco GR3SDS-39-WHITE Specs
Shipping Weight
92 lb.
Width
39 3/16 Inches
Depth
26 13/16 Inches
Height
Hertz
60 Hz
Wattage
1,493 Watts
Color
White
Features
Heated Shelves Made in America
Number of Shelves
1 Shelf
Shelf Style
Slanted
Merchandisers
Hatco GR3SDS-39-WHITE Details
Show off your most popular impulse buys and keep delicious wrapped food warm with the Hatco GR3SDS-39 white granite Glo-Ray 39" slanted single shelf heated glass merchandising warmer! Perfect for hamburgers, breakfast sandwiches, pizza, and other warm to-go items, this merchandiser easily showcases products while holding them at ideal temperatures.