Hatco GR3SDH-39 Glo-Ray 39" Horizontal Single Shelf Heated Glass Merchandising Warmer - 1493W
Item number  413gr3sdh39MFR number  GR3SDH-39
Product Overview
  • One horizontal shelf
  • Adjustable 2 1/2" legs
UPC Code:400011466534
Works With
Hatco GR3SDH-39 Specs
Shipping Weight
66 lb.
Width
39 3/16 Inches
Hertz
60 Hz
Wattage
1,493 Watts
Color
Black
Features
Made in America
Number of Shelves
1 Shelf
Plug Type
NEMA L14-20P
Merchandisers
Hatco GR3SDH-39 Details
Show off your most popular hot impulse buys in your self-serve areas with the Hatco GR3SDH-39 Glo-Ray 39" horizontal single shelf heated glass merchandising warmer! This one-shelf warmer features 1493 watts of heating power to ensure everything from pre-packed meals to burgers stays hot and fresh for your hungry customers.