Hatco GR2SDS-36 Gray Granite Glo-Ray Designer 36" Slanted Single Shelf Merchandiser - 120V
Item number  413gr2sds36yMFR number  GR2SDS-36-GRAY
  • Includes 7 divider rods
  • Attractive designer colors
  • 120V; 1220W
UPC Code:400011476489
Works With
Hatco GR2SDS-36-GRAY Specs
Shipping Weight
136 lb.
Width
42 1/4 Inches
Hertz
60 Hz
Wattage
1,220 Watts
Color
Gray
Merchandisers
Hatco GR2SDS-36-GRAY Details
Showcase delicious wrapped food like breakfast sandwiches, hamburgers, pizza, nachos, and more with the Hatco GR2SDS-36 gray granite Glo-Ray Designer 36" slanted single shelf merchandiser! The unit's sleek aluminum, stainless steel, and tempered glass construction makes a great focal point on any countertop, and it features attractive black color insets (additional colors available upon request). It's perfect for encouraging impulse and point of purchase sales, and customers are able to easily serve themselves thanks to the open front!
The Hatco GR2SDS-36 Glo-Ray Designer single shelf merchandiser stands on 4" legs and requires a 120V electrical connection for operation.