Flash Furniture CH-51090TH-4-18CAFE-WH-GG 30" Round White Metal Indoor / Outdoor Table with 4 Cafe Chairs
Item number  354d30rdwh4cMFR number  CH-51090TH-4-18CAFE-WH-GG
UPC Code:400013564146
Other Products from this Line
Flash Furniture CH-51090TH-4-18CAFE-WH-GG Specs
Color
White
Indoor Outdoor
Flash Furniture CH-51090TH-4-18CAFE-WH-GG Details
Complete the look of your indoor or outdoor dining area with this Flash Furniture CH-51090TH-4-18CAFE-WH-GG 30" round white metal indoor / outdoor table with 4 cafe chairs. Made of durable metal, this table is built strong to withstand daily, heavy-duty use at your restaurant or cafe. It also features a smooth, 1 1/4" thick top that makes it simple to wipe down between guests and busy shifts. Thanks to the 30" round top, this table is perfect for seating guests at your cafe, bistro, or bar.
Set Includes:
(1) 30" round metal table
(4) cafe chairs
Table Dimensions:
Diameter: 30"
Height: 29 1/2"
Chair Dimensions:
Width: 18"
Depth: 20"
Height: 33"
Seat Width: 12-14"
Seat Depth: 14"