Item number  2027002dd014MFR number  7002DD014
Usually Ships in 1-2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Ideal for serving larger portions of salads and pastas
  • Serene sand shell color adds a polished touch to any setting
  • High-quality melamine construction ensures long-lasting durability
  • Organic contours present a chic, natural design
  • Perfect for indoor and outdoor buffet settings
UPC Code:400017189802
Other Products from this Line
Delfin by Steelite International 7002DD014 Specs
Quantity
4/Case
Shipping Weight
17 lb.
Length
18 Inches
Width
14 Inches
Height
6 Inches
Capacity
12 qt. 384 oz.
Color
Ivory
Finish
Matte
Material
Melamine
Product Line
Delfin by Steelite International Marisol Buffet
Shape
Irregular
Type
Bowls Salad Bowls Serving Bowls
Delfin by Steelite International 7002DD014 Details
Overall Dimensions:
Length: 18"
Width: 14"
Height: 6"