Advance Tabco PRSCO-19-30-M Prestige Series Open Stainless Steel Drainboard Cabinet with Shelf - 30" x 25"
Item number  109prsco130mMFR number  PRSCO-19-30-M
for details
Accessories & Options
Usually Ships in 6-7 Weeks from manufacturer
  • Open base design
  • Interior shelf for additional organization
  • 1" IPS drain
  • Removable perforated drain board
  • 7" backsplash
  • 18 gauge stainless steel legs with adjustable bullet feet
UPC Code:400012374395
Other Products from this Line
Advance Tabco PRSCO-19-30-M Specs
Shipping Weight
155 lb.
Length
30 Inches
7 Inches
Work Surface Height
29 Inches
Base Style
Cabinet
Prestige Series
Top Style
Perforated
Premium
Advance Tabco PRSCO-19-30-M Details
This Advance Tabco PRSCO-19-30-M 30" Prestige series open base stainless steel drainboard cabinet with a shelf is part of a complete lineup of upscale underbar equipment. Items found within the Prestige series of underbar equipment line up perfectly with each other, creating a uniform look across any bar. In addition to a number of eye-catching features, this item boasts an extended 7" backsplash, a removable perforated drainboard, and a 1" IPS drain to create a truly one-of-a-kind unit.
Overall Dimensions:
Length: 30"
Width: 25"
Height: 36"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7"