Hatco GRAM-84D-6 Glo-Ray 84" Max Watt Dual Infrared Warmer with 6" Spacer and Remote Toggle Controls - 240V, 4,800W
Item number  413gam84d6tdMFR number  GRAM-84D 6" 240V
Product Overview
  • 84" long
  • Built-in 6" spacer
  • 4800W
  • 240V
UPC Code:400011630485
Works With
Hatco GRAM-84D 6" 240V Specs
Shipping Weight
44 lb.
Width
84 Inches
Depth
18 Inches
Amps
20 Amps
Hertz
60 Hz
Voltage
240 Volts
Wattage
4,800 Watts
Heavy Duty
Hatco GRAM-84D 6" 240V Details
Keep your food hot and ready to serve in your prep line or buffet with the Hatco GRAM-84D-6 Glo-Ray 84" max watt dual infrared warmer! This warmer features 4800 watts of heating power to ensure your food stays at safe temperatures after it's done cooking, while the built-in 6" spacer gives the warmer a greater area of effect.
Overall Dimensions:
Width: 84"
Depth: 18"
Need Parts & Accessories?
Show replacement parts and accessories for Hatco GRAM-84D 6" 240V today!
Find Parts for this Item
Resources and Downloads for Hatco GRAM-84D 6" 240V