Hatco GRAM-60D-3 Glo-Ray 60" Max Watt Dual Infrared Warmer with 3" Spacer and Remote Toggle Controls - 120V, 3,400W
Item number  413gam60d3taMFR number  GRAM-60D 3" 120V
Protect Your Product
Usually Ships in 2 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • 60" long
  • Built-in 3" spacer
  • 3400W
  • 120V
UPC Code:400011627744
Works With
Hatco GRAM-60D 3" 120V Specs
Shipping Weight
34 lb.
Width
60 Inches
Depth
15 Inches
Amps
28.3 Amps
Hertz
60 Hz
Voltage
120 Volts
Wattage
3,400 Watts
Heavy Duty
Hatco GRAM-60D 3" 120V Details
Keep your food hot and ready to serve in your prep line or buffet with the Hatco GRAM-60D-3 Glo-Ray 60" max watt dual infrared warmer! This warmer features 3400 watts of heating power to ensure your food stays at safe temperatures after it's done cooking, while the built-in 3" spacer gives the warmer a greater area of effect.
Overall Dimensions:
Width: 60"
Depth: 15"
Need Parts & Accessories?
Show replacement parts and accessories for Hatco GRAM-60D 3" 120V today!
Find Parts for this Item
Resources and Downloads for Hatco GRAM-60D 3" 120V