Hatco GRAM-132D-6 Glo-Ray 132" Max Watt Dual Infrared Warmer with 6" Spacer and Remote Toggle Controls - 208V,
Item number  413gam132d6bMFR number  GRAM-132D 6" 208V
Product Overview
  • 132" long
  • Built-in 6" spacer
  • 7500W
  • 208V
UPC Code:400011630829
Works With
Hatco GRAM-132D 6" 208V Specs
Shipping Weight
73 lb.
Width
132 Inches
Depth
18 Inches
Amps
36 Amps
Hertz
60 Hz
Voltage
208 Volts
Wattage
7,500 Watts
Heavy Duty
Hatco GRAM-132D 6" 208V Details
Keep your food hot and ready to serve in your prep line or buffet with the Hatco GRAM-132D-6 Glo-Ray 132" max watt dual infrared warmer! This warmer features 7500 watts of heating power to ensure your food stays at safe temperatures after it's done cooking, while the built-in 6" spacer gives the warmer a greater area of effect.
Overall Dimensions:
Width: 132"
Depth: 18"
Need Parts & Accessories?
Show replacement parts and accessories for Hatco GRAM-132D 6" 208V today!
Find Parts for this Item
Resources and Downloads for Hatco GRAM-132D 6" 208V