Hatco GRAM-120D-3 Glo-Ray 120" Max Watt Dual Infrared Warmer with 3" Spacer and Remote Toggle Controls - 240V,
Item number  413gam120d3dMFR number  GRAM-120D 3" 240V
Product Overview
  • 120" long
  • Built-in 3" spacer
  • 6800W
  • 240V
UPC Code:400011630706
Works With
Hatco GRAM-120D 3" 240V Specs
Shipping Weight
66 lb.
Width
120 Inches
Depth
15 Inches
Amps
28.3 Amps
Hertz
60 Hz
Voltage
240 Volts
Wattage
6,800 Watts
Heavy Duty
Hatco GRAM-120D 3" 240V Details
Keep your food hot and ready to serve in your prep line or buffet with the Hatco GRAM-120D-3 Glo-Ray 120" max watt dual infrared warmer! This warmer features 6800 watts of heating power to ensure your food stays at safe temperatures after it's done cooking, while the built-in 3" spacer gives the warmer a greater area of effect.
Overall Dimensions:
Width: 120"
Depth: 15"
Need Parts & Accessories?
Show replacement parts and accessories for Hatco GRAM-120D 3" 240V today!
Find Parts for this Item
Resources and Downloads for Hatco GRAM-120D 3" 240V