Garland SS-CS24-15 28 15/16" x 15" Stainless Steel Equipment Stand
Item number 372sscs2415MFR number SS-CS24-15
This Product is no longer available
Browse our full selection
U. S. Range CCSP-12 12" Cuisine Series Plate Spreader
U. S. Range CCSP-18 18" Cuisine Series Plate Spreader
U. S. Range C836-12-0 12" Cuisine Series Range Match Spreader Cabinet
U. S. Range C836-18-0 18" Cuisine Series Range Match Spreader Cabinet
U. S. Range CCSP-36 36" Cuisine Series Plate Spreader
This product is no longer available. We've left this page up for reference only.
Product Overview
- Stainless steel construction for long-lasting use
- Includes undershelf for convenient storage space
- Designed to accommodate select Garland countertop equipment
- Seamless, square tube legs are fully welded for maximum strength
UPC Code:400012900808
Other Products from this Line
- Quantity
- 1/Each
- Shipping Weight
- 36 lb.
- Width
- 15 Inches
- Depth
- 28 15/16 Inches
- Work Surface Height
- 35 1/2 Inches
- Features
- NSF Certified
- Material
- Stainless Steel
- Style
- Stationary
- Type
- Equipment Stands
Garland / US Range SS-CS24-15 Details
Overall Dimensions:
Width: 15"