Flash Furniture CH-51090BH-4-30VRT-OR-GG 30" Round Orange Metal Indoor / Outdoor Bar Height Table with 4 Vertical Slat Back Stools
Item number  354b30rdor4vMFR number  CH-51090BH-4-30VRT-OR-GG
Product Overview
  • Includes table and 4 vertical slat back stools
UPC Code:889142081654
Other Products from this Line
Flash Furniture CH-51090BH-4-30VRT-OR-GG Specs
Shipping Weight
124 lb.
Chair Width
15 1/2 Inches
Chair Height
43 Inches
Color
Orange
Included Chairs
4 Chairs
Max Seating Capacity
4 Chairs
Indoor Outdoor
Flash Furniture CH-51090BH-4-30VRT-OR-GG Details
Complete the look of your indoor or outdoor dining area with this Flash Furniture CH-51090BH-4-30VRT-OR-GG 30" round metal indoor / outdoor bar height table with 4 vertical slat back stools. Made of durable metal, this table is built strong to withstand daily, heavy-duty use at your restaurant or cafe. It also features a smooth, 1 1/4" thick top that makes it simple to wipe down between guests and busy shifts. Thanks to the 30" round top, this table is perfect for seating guests at your cafe, bistro, or bar.
Set Includes:
(1) 30" round metal table
(4) vertical slat back stools
Table Dimensions:
Diameter: 30"
Height: 41"
Chair Dimensions:
Width: 15 1/2"
Depth: 20"
Height: 43"
Seat Width: 15 1/2"
Seat Depth: 14"