Eagle Group ICWB-19/30L Spec-Bar 2000® 90 Degree Left Full Inner Corner Workboard - 19" x 30"
Item number  575icwb1930lMFR number  ICWB-19/30L
Usually Ships in 2-3 Weeks from manufacturer
  • Left full inner corner
  • Designed to align with 19" deep Spec-Bar 2000® equipment
  • 1 1/2" IPS drain
UPC Code:400012263064
Other Products from this Line
Eagle Group ICWB-19/30L Specs
Shipping Weight
45 lb.
Premium
Eagle Group ICWB-19/30L Details
Close the gap between underbar equipment to eliminate wasted space while providing a uniform appearance with this Eagle Group ICWB-19/30L 19" x 30" left full inner corner workboard! This handy component is used when an underbar lineup turns a left inside corner at 90 degrees, effectively converting unused space into additional drainboard area that's complete with a 1 1/2" IPS drain and a removable perforated insert for simple maintenance. Compatible with other 19" Spec-Bar 2000® underbar equipment, this inner corner workboard even features an 8" high backsplash to protect walls from splashes and spills.