Eagle Group ICWB-19/24R Spec-Bar 2000® 90 Degree Right Full Inner Corner Workboard - 19" x 24"
Item number  575icwb1924rMFR number  ICWB-19/24R
Usually Ships in 2 Weeks from manufacturer
  • Right full inner corner
  • Designed to align with 19" deep Spec-Bar 2000® equipment
  • 1 1/2" IPS drain
UPC Code:400012263057
Other Products from this Line
Eagle Group ICWB-19/24R Specs
Shipping Weight
40 lb.
Premium
Eagle Group ICWB-19/24R Details
Close the gap between underbar equipment to eliminate wasted space while providing a uniform appearance with this Eagle Group ICWB-19/24R 19" x 24" right full inner corner workboard! This handy component is used when an underbar lineup turns a right inside corner at 90 degrees, effectively converting unused space into additional drainboard area that's complete with a 1 1/2" IPS drain and a removable perforated insert for simple maintenance. Compatible with other 19" Spec-Bar 2000® underbar equipment, this inner corner workboard even features an 8" high backsplash to protect walls from splashes and spills.