Item number  132as48wpsdMFR number  AS48-W-PS-D
This product is no longer available. We've left this page up for reference only.
Product Overview
  • Exceptional comfort and durability
UPC Code:400011152895
American Tables & Seating AS48-W-PS-D Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
112 lb.
Length
30 Inches
Width
23 Inches
Height
48 Inches
Base Height
12 Inches
Seat Height
18 Inches
Back Color
Assorted
Base Style
Enclosed
Booth Style
Plain Back
Booth Type
Single
Features
Made in America
Frame Material
Wood
Padded Seat
With Padded Seat
Seat Color
Assorted
Seat Material
Vinyl
Seat Style
Platform
Type
Booths
Usage
Indoor
American Tables & Seating AS48-W-PS-D Details
Dimensions:
Height: 48"
Length: 30"
Width: 23"
Floor to Seat Average Height: 18"