Item number  386ss329604MFR number  SS32-9604
Contact us or for pricing
Call 717-392-7472Mon-Fri 8AM-6PM EST
Usually Ships in 2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Made of flame retardant material
  • Stain resistant fabric stays looking new
  • Attractive navy coloring
  • Decorative shirred fabric pattern
  • Attaches with Velcro® (included)
UPC Code:400011010102
National Public Seating SS32-9604 Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
4 lb.
Length
96 Inches
Height
31 Inches
Color
Blue
Features
Made in America
Material
Fabric
Style
Shirred
Type
Stage Skirts
National Public Seating SS32-9604 Details
Enhance the appearance of your stage with the National Public Seating SS32-96 navy shirred stage skirt! Its gathered, decorative fabric rows will hide the legs of your stage for a professional presentation at any performance venue! This stage skirt is designed to fit a 32" tall stage. Velcro® along the top edge of the skirting allows for easy attachment and clean up at the end of an event.
Overall Dimensions:
Height: 31"
Length: 96"