Item number 386ss249610MFR number SS24-9610
- Apply, opens link in this tab
(562 points) with a Webstaurant Rewards Visa® Credit Card
Usually Ships in 2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
- Attractive black coloring
- Decorative shirred fabric pattern
- Attaches with Velcro® (included)
- Made of flame retardant material
- Stain resistant fabric stays looking new
- Shipping Weight
- 3 lb.
- Length
- 96 Inches
- Height
- 23 Inches
- Color
- Black
- Features
- Made in America
- Material
- Fabric
- Style
- Shirred
- Type
- Stage Skirts
National Public Seating SS24-9610 Details
Enhance the appearance of your stage with the National Public Seating SS24-96 black shirred stage skirt! Its gathered, decorative fabric rows will hide the legs of your stage for a professional presentation at any performance venue! This stage skirt is designed to fit a 24" tall stage. Velcro® along the top edge of the skirting allows for easy attachment and clean up at the end of an event.
Overall Dimensions:
Height: 23"
Length: 96"