HON VSL30ST Voi 30" x 7" Platinum Metallic O-Leg Cabinet Support
Item number 328honsl30stMFR number HONVSL30ST
This Product is no longer available
Browse our full selection
Correll 20" x 32" Rectangular Medium Oak 25" - 35" Adjustable Height Thermal-Fused Laminate Top Collaborative Desk with Oak Band and Black Legs
Correll 20" x 32" Rectangular Medium Oak 25" - 35" Adjustable Height Thermal-Fused Laminate Top Collaborative Desk with Black Band and Black Legs
Correll 20" x 32" Rectangular Medium Oak 25" - 35" Adjustable Height Thermal-Fused Laminate Top Collaborative Desk with Gray Band and Black Legs
Hon Mod 24" x 48" Slate Teak Laminate A-Leg Desk
HON Coze Coordinate 54" x 24" Designer White / Black Height-Adjustable Desk
This product is no longer available. We've left this page up for reference only.
Product Overview
- Durable steel construction
- Serves as table base for Voi series rectangular work surfaces
- Adjustable leveling guides ensure work surface is level on uneven floors
- Attractive platinum metallic finish
- Made from 69% pre- and 3% post-consumer recycled materials
- Shipping Weight
- 7 lb.
- Depth
- 30 Inches
- Height
- 7 Inches
- Color
- Silver
- Features
- Made in America Recycled Content
- Material
- Steel
- Shape
- Rectangle
- Type
- Table Bases
HON HONVSL30ST Details
Create a mixed-material workstation with the HON VOS65T Voi 30" x 7" platinum metallic O-leg cabinet support! Designed to work with other Voi modular components (sold separately), this support allows you to combine different elements to make a workspace that is truly unique. Use the O-leg cabinet support to support one end of a Voi overhead cabinet, on top of a Voi rectangular work surface or low credenza, creating a second tier to your workstation.
Overall Dimensions:
Depth: 30"
Height: 7"