Item number  317ddcw55blgMFR number  DDCW55BLG
Usually Ships in 1-2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Features four soft-close drawers with full extension
  • Built with four easily adjustable shelves
  • Access panel allows for simple hardwiring of electronics
  • Channel behind the drawers makes wire management easy
  • Ships fully assembled
UPC Code:400016250060
Works With
Econoco DDCW55BLG Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
475 lb.
Width
55 Inches
Depth
24 Inches
Height
33 Inches
Assembly Options
Fully Assembled
Color
Black
Number of Drawers
4 Drawers
Number of Shelves
4 Shelves
Type
Retail Counters
Econoco DDCW55BLG Details
Add convenience and style to your retail establishment with this Econoco 55" x 24" x 33" black cash wrap retail counter with 4 drawers and 4 shelves! Ideal for any retail environment, this counter stands out with a matte black body and woodgrain top. The countertop is even separated from the body with a decorative 1/8" reveal that gives it an upscale, floating look. Plus, this unit ships fully assembled so you don't have to worry about putting it together.
Overall Dimensions:
Width: 55"
Depth: 24"
Height: 33"