Master-Bilt MSLD030EC 3 hp Remote Condensing Unit - 208/230V; 3 Phase
Item number  560msld030ecMFR number  MBMSLD030EC
Out of Stock
Usually Ships in 4 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • For use with your Master-Bilt IHC-48R ice cream hardening and holding cabinet
  • To be installed indoors or outdoors, away from hardening and holding cabinet
  • Remote design lowers ambient temperature near your machine
  • Specifically designed to function in high temperature environments
  • 208/230V; 3 phase
UPC Code:400013315441
Master-Bilt MBMSLD030EC Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
250 lb.
Features
Made in America
Plug Type
Hardwire
Refrigerant Type
R-448A
Type
Remote Condensing Units
Master-Bilt MBMSLD030EC Details
Overall Dimensions:
Width: 31"
Depth: 30"
Height: 26"