Item number 222tp24fa11MFR number TP24-FA11
This Product is no longer available
Browse our full selection
California Umbrella 40" x 34" x 32" Black Protective Cover for Deep-Seat Chairs
California Umbrella 60" x 34" x 32" Black Protective Cover for Love Seats
California Umbrella 82" x 32" x 18" Black Protective Cover for Chaise Lounge
Outdoor Interiors Kimberly Ann Design Collection 12" x 20" Harmony Black Lumbar Pillow
Outdoor Interiors Kimberly Ann Design Collection 12" x 20" Tropical Jade Lumbar Pillow
This product is no longer available. We've left this page up for reference only.
Product Overview
- Features an attractive geometric pattern paired with a bold color palette
- 24” x 24” pillow offers an additional 20% fiber fill for better rebound after use
- Dependable solution-dyed fabric is completely fade-resistant
- Scotchguard protector safeguards it against mold, mildew, and stains
- Zipper lets you replace the fill pouch or remove the pillow case for easy machine washing
- Shipping Weight
- 2.9 lb.
- Length
- 24 Inches
- Width
- 24 Inches
- Color
- Green
- Features
- Machine Washable
- Material
- Fabric
- Pattern
- Geometric
- Type
- Pillows
Astella TP24-FA11 Details
Add an extra touch of style and comfort to your contemporary seating area with this Astella Pacifica Ruskin lagoon lounge throw pillow. Featuring an attractive geometric pattern paired with a bold color palette, the Ruskin collection will brighten up any outdoor space and provide your guests with the ideal support they require. While this item's beautiful lagoon coloring is bound to complement your existing setup of sofas and chairs, its soft yet sturdy jacquard construction is sure to supply maximum personalized comfort. Plus, the 24" x 24" pillow offers an additional 20% fiber fill for better rebound after use, which increases its longevity for a longer service life!
Overall Dimensions:
Length: 24"
Width: 24"