Item number  317pwwc72mpMFR number  PW/WC72MP
Usually Ships in 1 Business Day from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Built with 3 easily adjustable shelves
  • Shelves split the counter into 5 compartments
  • Made of durable MDF
  • Features a maple finish
  • Ships knocked down
UPC Code:400016250183
Other Products from this Line
Econoco PW/WC72MP Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
190 lb.
Width
72 Inches
Depth
20 Inches
Height
38 Inches
Assembly Options
Assembly Required
Color
Brown
Finish
Maple Melamine
Material
Fiberboard
Number of Compartments
5 Compartments
Number of Shelves
3 Shelves
Type
Retail Counters
Econoco PW/WC72MP Details
Add convenience and style to your retail establishment with this Econoco 72" x 20" x 38" maple counter with 5 compartments! Perfect for displaying your merchandise or storing retail materials, this checkout counter is incredibly versatile. It's made of durable MDF for reliable and long-lasting use.
Overall Dimensions:
Width: 72"
Depth: 20"
Height: 38"